DELAVNICA 3D PRINTANJA (KAZALA ZA ŠOLSKI VRT)

V tednu pred in v tednu počitnicah so devetošolci v okviru obveznega izbirnega predmeta računalniška omrežja, ki ga vodi gospa Marija Pintar in pod mentorstvom gospoda Dušana Bajuka, šolskega računalničarja, izvedli delavnico printanja tablic z imeni vrtnin za šolski vrt.

Kako? S pomočjo posebnega programa za design TinkerCard so najprej naredili 3D maketo in nato s pomočjo 3D printerja (pridobitev iz Erasmus+ projekta Šolski vrt) sprintali plastične tablice, ki jih lahko sedaj uporabimo za označevanje gredic na šolskem vrtu.

Pokazali smo, da lahko z malo ustvarjalnosti uspešno združujemo delo na vrtu s sodobno tehnologijo in s tem na zanimiv način usvajamo spretnosti, ki postajajo vedno bolj pomembne v učnih okoljih 21. stoletja.

VIDEO SI LAHKO OGLEDATE TUKAJ.