O izzivih podnebnih sprememb z dr. Lučko Kajfež Bogataj.

Na pobudo Erasmus+ projektnih timov naše šole smo k virtualnemu predavanju o izzivih podnebnih sprememb povabili vodilno slovensko klimatologinjo dr Lučko Kajfež Bogataj, ki nam je predstavila pomembne posledice podnebnih sprememb in opozorila na izzive, ki nas čakajo v prihodnosti, če ne bomo odgovorno ravnali s planetom, na katerem živimo. Njen odgovor na vprašanje učenke 9. razreda naše šole, ki se je glasilo na katere svoje dosežke v boju proti podnebnim spremembam je najbolj ponosna, nas je presenetil: Skrb za svoj vrt in samooskrba, s čimer je potrdila pomen naših Erasmus+ aktivnosti v okviru projekta School Gardens for Future Citizens. Predavanja so se udeležili tudi projektni timi iz Portugalske in Španije, devetošolci pa so pripravili povzetek predavanja in ga predstavili učencem našega projektnega partnerja kolidža La Purisima iz Valencije.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja